Zakarpatí, Rumunsko , Srbsko, Černá Hora, 17.06.- 26.06. 2016.

zdroj znaků: wikipedia.org

 Náš trip bude zaměřen především na krásy přírody, horské výhledy, jezera,  a  když rovinka, tak jedině pro nutný přesun.

Délka tripu je 9 – 12 dní o celkové délce 3000km.

Nočním autovlakem se přepravíme z Prahy do Košic. Pojedeme do Karpat,  Zakarpatskou Rusí. Toulání po poloninách Podkarpatské Rusi skýtá netušené možnosti a díky příbuznosti a podobnosti jazyka je více než snadné navázat kontakt a dozvědět se něco málo ze způsobu života, zvyků a obyčejů místních obyvatel…

Zapomeňte na udržované a dobře značené chodníky z našich hor, na četné horské chaty, lanovky či asfaltové silnice vedoucí na hřebeny. Těch je tady opravdu poskromnu. Snad mimo Siněvirského národního parku, oblasti Jablonického sedla či některých částí Horhan a polonin v oblastech Koločavy a Usť Čorné. Zapomeňte na snadnou dostupnost hor, těšit se však můžete na rozlehlé lučnaté pláně Polonin či hluboké lesy Horhan, kde mnohdy nepotkáte poutníka po celý den. Těšit se můžete na posezení u večerních ohňů či na noclehy v salaších a kolibách. Toho všeho vám naopak mohou ukrajinské Karpaty poskytnout velice mnoho.

cetnickaProhlédneme známou četnickou stanici Koločavu, čekají nás Poloniny, Sinevirské jezero, Sinevirský NP. Zároveň pojedeme okolo nejvyššího bodu Karpat na Ukrajině Goverla (2060 m) a podíváme se na jeskyně Mlynky,což je to jeden z nejpozoruhodnějších jeskynních systémů na světě.

Vyrážíme směr  Transylvánie do Rumunska.

Pro ty, kteří mají dobrodružného ducha a potřebnou zvídavost, nabízí tato nádherná rumunská oblast některé z nejvíce fascinujících příběhů historie a obrovské bohatství přírodních krás. Je také jedním z posledních míst v Evropě, kde se dá na vlastní oči spatřit svět, ve kterém žili naši prapředci – určitě lepší než návštěva v muzeu.

Transylvánie je také domovem pro Evropana strhujících přírodních krás. Vrcholy nádherných masivů nebo panensky hluboká údolí – tak lze charakterizovat Rumunské hory, nabízejí i nespočet křišťálově jasných potoků, vodopádů nebo horských ples. V podstatě lze říci, že podobná krajina se nachází i v severní a západní části Transylvánie. Je zde i spousta malebných jeskyní, z nichž mnohé jsou otevřené a volně přístupné veřejnosti. Nejznámější z nich je Scarioara – Ledová jeskyně, jež je naplněna lesknoucími se ledovci a sněhem.

DCIM100MEDIABaia Mare, Huedin, Belis, Albac, Campeni, Abrud, Alba Julia, Sebes,  Targu Jiu, Transalpina je rájem pro naše stroje, a zároveň pastva pro oči. Přesuneme se skrze Srbsko,které není zatím takřka vůbec turistické a nabízí skoro prázdné silnice do naší kýžené oblasti,a  to je Černá hora, hlavně její horské oblasti kde prolezem (projedem), to opravdu nejzajímavější.Samozřejmostí je návštěva Durmitoru. Navštívíme jednu z nejkrásnějších pláží světa u mysu Sveti Štefan. Zpět se vydáváme přes Bosnu,Chorvatsko Pak už nás směr domov. V Maďarsku si dáme jednodenní oddech v termálních lázních.

Cesta není nijak zvlášť finančně ani časově náročná. Vydejte se prověřit své schopnosti a vybavení před náročnějším cestováním pod dohledem zkušených cestovatelů.

Chcete-li se k nám přidat, máme ještě volná místa. Pište na gsadventure@email.cz

ZRSC

zdroj: maps.google.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *